Vaarikad ja kehakaalu langus

Vaarikad on väikesed, delikaatsed puuviljad, mille kalorsid on madala rasvasisaldusega ja kõrge kiudainetega. Nad on täis ka olulisi toitaineid, mis võivad parandada teie tervist. Vaarikaid leitavate toitainete mitmekesisus suurendab seedimist, aitab kaitsta immuunsüsteemi, kaitsta teatud haiguste eest ja aitab kaalulangus.

Toitumisalane teave

Vaarikad on teada, et neil on vähe kaloreid ja rasva. Tassi vaarikad sisaldavad 50 kalorit ja rasva puuduvad. Vaarikad on väga kiudained, mis sisaldavad tassi kohta 8 grammi. Nad on ka hea C-vitamiini, B-vitamiini, foolhappe, mangaani, vase, magneesiumi ja raua allikas. 1 tassi punaste vaarikate söömine annab pooled soovitatud kogused C-vitamiini, 60-protsendilist mangaani sisaldavat RDA-d ja 33-protsendilist kiudainete RDA-d.

Vaarikad ja kaalulangus

Rasvkude madala kalorsusega ja kõrge kiu sisaldus muudab nende suurepäraseks võimaluse oma dieeti lisada, eriti kui proovite kaalust alla võtta. Puuviljad on madala energiasisaldusega toidud, mis tähendab, et nad pakuvad suures koguses vähem kaloreid. Veesisaldus, kiudaine ja rasvasisaldus määravad toiduainete energiatõhususe. Puuviljad on suure veesisaldusega, mis annab mahtu, kuid mitte kaloreid. Vaarikaid on rasvata ja kiudaineid täis. Suure kiudainesisaldusega toidud võtavad organismist seedimist pikemaks ajaks, nii et te tunnete veelgi enam. Vaarikaid leiduv lahustumatu kiud aitab hoida keha korrapäraselt, mis samuti soodustab kehakaalu langust.

Täiendavad kehakaalu langetamise eelised

Vaarikad on glükeemilise indeksi puhul väga madalad. Nad jagunevad glükeemilise koormusega 3, muutes need madala glükeemilise koormusega toiduks. Madalaga GL toidud mõjutavad vähe veresuhkru taset, mis aitab vältida veresuhkru tõusu. Madal-GL toidud aitavad mitte ainult veresuhkru stabiliseerumist, vaid dr Mabel Blades kirjutab “Glycemic Load Counter”, mis aitab vähendada kehakaalu langust ja juhtimist.

Muud hüved

Vaarikad on kõrge antioksüdantidena, mis aitavad ära hoida vabade radikaalide kahjustumist organismis. Vaarikad on rikas flavonoid nimetusega antsüaniinid. Antsüaniinid aitavad ära hoida bakterite ja seente kasvu seedesiseses keskkonnas ning on samuti näidanud, et nad kaitsevad südamehaiguste ja dementsuse eest. Vaikimisi C-vitamiini kõrge sisaldus aitab samal ajal kaitsta keha vähki ja vabade radikaalide kahjustusi , Suurendab immuunsust ja parandab raua imendumist. Mangaan on ka antioksüdant, mis lisaks vabade radikaalide kahjude vältimisele aitab tugevdada luude teket.

Valik ja ladustamine

Valige marjad, mis on kindlad, täis ja rikka sügavusega. Vältige rohelisi marju või nägemishäireid või verevalumisi. Vaarikaid saab külmkapis hoida paariks päevaks, kuid nad lähevad väga kiiresti, nii et peaksite ostma mõne päeva jooksul värskeid marju.