Vahuveini siideri toitumisalased faktid

Vahuveeline siider on šampanja asemel tuntud joogina sageli mullakas, mittealkohoolne õunamahla vorm. Kuigi piimjas joogil on teatud toitainet ja see on rasvavaba, kolesterooli ja naatriumi, on vahuveini siideril suhteliselt kõrge kalorisisaldus umbes 140 kalorit untsi kohta.

Antioksüdandid

California Davis’i Meditsiinikooli ülikooli teadlaste andmetel sisaldab õunamahla mõõdukas kogus antioksüdante, mis võivad aeglustada arterites aknakeste kogunemist, mis tuleneb LDL-st või “halvast” kolesteroolist. Teised uuringud, sealhulgas Massachusettsi Ülikooli Lowelli kliinilise neurobioloogia ja neurodegeneratsiooni uuringute keskus, näitavad, et õunamahla antioksüdandid võivad toetada tervislikku aju funktsiooni.

Kaalium

Kaalium on oluline mineraal, mis soodustab rakkude funktsiooni, seedimist ja lihaste, elundite ja kudede funktsiooni. Toitumine, mis sisaldab kaaliumisisaldusega toitu, mis on tasakaalustatud mõõduka naatriumikogusega, aitab säilitada kehas tervislikku veetasakaalu, mis omakorda toetab terve vererõhku. Üks 8-ounese õunakooki sisaldab umbes 120 milligrammi kaaliumisisaldust. Põhineb 2000 kalorit päevas toidus, on see umbes 3 protsenti soovitatavast päevasest väärtusest.

Riboflaviin ja niatsiin

Vürtsikas õunasiider sisaldab rohkesti riboflaviini ja niatsiini koguseid – mõlemad B-vitamiinid – annavad 8 protsenti iga päev soovitatavast päevasest väärtusest. Riboflaviin aitab rakke energia tootmisel, samal ajal suurendades nägemist ja tervet nahka. Niatsiin toetab närvide funktsiooni ja tervet nahka, säilitades samal ajal normaalse seedimise, ensüümi funktsiooni ja isu.

Süsivesikud

Üks 8-tolline säilitusajas pakend sisaldab 35 grammi süsivesikuid, sealhulgas 31 grammi suhkrut. Süsivesikud on oluline osa tervislikust toitumisest, kuna nad muutuvad suhkruna kehas, andes energiat, mida on vaja funktsioneerimiseks. Puuviljad, köögiviljad, terad ja oad on parimad süsivesikuteallikad, sest kõrge kiudaine sisaldus reguleerib keha suhkru töötlemist. Vahuveeline siider ei pruugi olla parim diabeetik diabeetikutele ja teistele, kes püüavad mõõta veresuhkru taset, kuna see ei sisalda kiudaineid, et reguleerida suhkru imendumist ja kontrollida veresuhkru taset.