Väike liikuv ühekordne vastsündinud beebi pea

Uisunud beebi peas olevad luud pole karmid ja fikseeritud nagu täiskasvanud. Selle asemel on nad pehmed ja suutelised liikuma, et võimaldada pea läbida ema tupe. Selle pehmuse tõttu võivad peas tekkida teatavad tükid ja tõmblused. Enamik kaovad mitu päeva pärast. Liikuvad tükid ei ole tavaliselt tõsised. Kuid harvadel juhtudel võib ühekordseks osutuda vastsündinud hemorraagiline seisund, mis on tuntud kui tõsine seisund.

Cephalohematoma

Vastavalt Marywelli Gottesmani, Ph.D., R.N., C.P.N.P., F.A.A.N. Netwellni veebisaidile tekitab vähene vastsündinu või väga väikese lapse pea sageli põhjustatud tsefalomeematoom. See on väike tasku verega, mis on sageli põhjustatud tööjõu kokkutõmbumistel ja sünnituse stressidel. Enamikul juhtudel ei põhjusta veri tegelikku terviseriski. See lihtsalt aja jooksul karmistub, et moodustada ühekordne, seejärel aeglaselt lahustub, kui laps kasvab – sageli võtab see üle kuue kuu täielikult kaduda.

Caput Succedaneum

Teie lapse pea on pehmete kolju luuketaste vahedega. Need ruumid võimaldavad ka pea laieneda, kui aju ja keha kasvavad. Kuid need lüngad võivad lubada vedeliku tasku peanahal koguda. Sageli liiguvad need mõnele küljele, kui te neid puudutate, veidi edasi liikuma. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel on vedeliku mullid nimetusega caput succedaneum. Enamikul juhtudel kaovad need mõne päeva või nädala jooksul.

Hemorraagiline seisund

Vastsündinud beebi hemorraagiline haigus on harvaesinev seisund, mis mõjutab väga väikese K-vitamiini imikutega. Enamikul USAs haiglates sündinud lastest saavad K-vitamiini sünteesi või vahetult pärast seda haiguse vältimiseks. Üks võimalik sümptom on väike koorik peanaha all, mis on põhjustatud verejooksust. Kui märkate ühekordset toimet ja kui teie lapsel ei olnud K-vitamiini võtmist või kui teie lapsel on sellised haigused nagu kõhulahtisus, hepatiit, tsöliaakia või tsüstiline fibroos, pöörduge kohe arsti poole.

Kaalutlused

Sageli asetsevad tüved, mis ei liiguta, kui sagedased, osutavad sageli tõsistele probleemidele kui liikuvad tükid. Ent kui märkate, et teie beebil kuvatakse täiendavaid sümptomeid, nagu letargia, iiveldus või kõhulahtisus, võtke see alati viivitamatult arsti juurde. Kui teie lapse ainus sümptom on peaaegu ühekordne, siis võtke arst läbi kohe arst, kuigi see ei ole tõenäoliselt tõsine probleem.