Valge ja maguskartuli toitumine

Magusad ja valged kartulid on südamlikud ja mitmekülgsed juurviljad, mis aitavad rahuldada teie igapäevaseid toitumisvajadusi. Nad pakuvad energiat ja süsivesikuid, mis on vajalikud teie hõivatud elu kütmiseks. Sul on ka kartulite söömiseks olulised toidulisandid, vitamiinid ja mineraalid. Kuigi need kaks kööki on toitainete sisalduses sarnased, on nende toitainevajadus vähe.

Kalorid, rasvad ja valk

Väike küpsetatud valge kartul või magus kartul, mille nahk mõlemad annavad 120 kuni 130 kalorit. Need kalorid annavad energiat, mida peate igapäevaseid tegevusi ja harjutust õhutama. Mõlemad toidud pakuvad vähem kui 1 grammi rasva ja 2 kuni 3 grammi taimetoitevalku. Vastavalt Ameerika südametegevuse liidu andmetele võib teatud rasvasisaldusega dieetide söömine aidata vältida kõrge kolesterooli, südamehaiguste ja insuldi tekkimist.

Süsivesikute arv

Mõlemad kartulid annavad 28 kuni 29 grammi süsivesikuid portsjoni kohta. Need sisaldavad ka 3 grammi toidu kiudaineid, mis on mittesöödavate süsivesikute tüübid. Süsivesikud annavad energia oma aju ja lihaste jaoks. Kuid need mõjutavad teie veresuhkru taset, nii et olge ettevaatlik oma osaga, kui sööte kartulit, et vältida veresuhkru tõusu, eriti kui teil on diabeet. Vastavalt teie igapäevasele vajadusele toiduvärvide järele kartulite söömisel võib Colorado Riiklik Ülikool vastavalt Colorado Riiklikule Ülikoolile aidata reguleerida oma seedimist, alandada kolesterooli, hallata oma kehakaalu ja isegi vältida teatud vähktõve vorme.

Vitamiiniarvestus

Mõlemad magusad ja valged kartulid annavad teile C-vitamiini, niatsiini, folaate, tiamiini ja B-6 vitamiini. C-vitamiin mängib rolli sidekoe moodustamisel ja toetab immuunsüsteemi tervist. B-vitamiinid, niatsiin, tiamiin, foolhapped ja B-6 aitavad teie organismil energiat metaboliseerida ning hoida nahka, vererakke, aju ja närvisüsteemi tervena. Maguskartul annab umbes 500 protsenti A-vitamiini päevasest väärtusest, samas kui valge kartul ei paku ühtegi. Vastavalt Harvardi meditsiinikoolile aitab A-vitamiin hoida teie nahka, silmi ja kudesid tervena ja võib osaleda teatavate vähivormide ennetamisel.

Mineraalide uuring

Lisaks vitamiinidele pakuvad magusad ja valged kartulid mineraalide samaväärset kogust rauda, ​​magneesiumi, kaaliumi, fosforit, vaske ja mangaani. Need mineraalid mängivad teie kehas mitmesuguseid rolle, sealhulgas aneemia vältimine, tervete punaste vereliblede hoidmine, luude ja hammaste tugev hoidmine, toidu muutmine energiasse ja närviimpulsside säilitamine. Toitumisharjumuste ja dieetteadmise akadeemia järgi on paljud neist mineraalidest kartuli nahas suurem kui lihasisaldus. Kuid kindlasti pesta kartuli auku nahka enne küpsetamist, et vältida mustuse saastumist.