Valgu raputamise negatiivsed mõjud

Valgu raputamisel on potentsiaali aidata teil saavutada oma toitumisalaseid eesmärke. Kui neid kasutatakse tõhusalt, võivad need aidata teil vähendada kaloreid, kaotada keha rasva, täiendada juba tervislikku toitu või ehitada lahja lihasmassi. Kahjuks ei ole kõigil raputustel kvaliteetseid koostisosi ja isegi need, mis võivad suurendada teie mitmete terviseseisundite ohtu.

Ebapiisav toitumine

Valgu raputused on mõeldud valgu saamiseks, mistõttu paljud neist on lihtsalt eraldatud toitaine pulbri kujul. Valgu-pulbrid ja villitud valgurikkumine aga klassifitseeritakse toidulisanditeks, mis tähendab, et nad ei paku sama toitu, mida kogu toit võib saada. M.D. Andersoni vähikeskuse teadlaste sõnul sisaldavad terved toidud toiduvalmis kiudaineid ja muid haiguste ennetavaid kaitsvaid aineid, nagu antioksüdandid ja toidulisandid, mis ei ole kättesaadavad töödeldud toidulisandites. Nii et kui valite värvi vähem kui töödeldud alternatiivide, näiteks rasvata kreeka jogurte või keedetud kikerherneste vahel, siis võtaksite tõenäoliselt vähem toiteaineid, mis võivad aja jooksul põhjustada toitumisalaseid puudujääke.

Vähem satiiteeriv

Satiatsioon viitab sellele, kui täis ja rahul olete end pärast toidu või joogi tarbimist. Kõige toitevamad toiduained kipuvad olema ka kõige kohmimasemad ja sageli madalaimad kalorid. Kuigi proteiin kui toitaine on küllastumas kui ükski rasv või süsivesikud, võib erandiks olla vedelad valgud. Ühes uuringus, mis ilmus ajakirjas “Rasvumine” avaldatud 2012. aastal, avastasid teadlased, et närimine suurendab suurel määral küllastust, mõnikord julgustades osalejaid tarbima kuni 20 protsenti vähem kalorit.

Suhkru ja kaalu suurenemine

Paljud valgusisaldusega toidud sisaldavad vähese magusainelisandiga või ilma neid lisamata, kuid valguriskid ei pruugi sellesse kategooriasse kuuluda. Selleks, et oma maitset parandada, võib villitud raputamisel ja pulbril olla kümneid gramme suhkrut ühe portsjoni kohta, mis võib lisada kuni Ameerika südametegevuse poolt soovitatud maksimaalse päevase koguse juurde. Toitumisspetsialisti ja autor Monica Reinageli sõnul võib toitumine kaasa toitu liiga suures koguses, võib kiirendada vananemisprotsessi, suurendada rasvumise ohtu, häirida teie immuunsüsteemi, soodustada põletikku ja suurendada insuliini taset. Kõrge suhkrulisusega valgu raputused kipuvad olema vähem täidised ja vähem toitev.

Liiga palju valku

Peamine probleem valge raputamisega võib olla see, et nad annavad midagi, mida te ei vaja. Vastutustundliku meditsiini arst teatab, et enamik ameeriklasi saavad oma kehadest rohkem kui kaks korda rohkem proteiini, isegi ilma toidulisandita. See on probleem, sest aja jooksul võib liiga palju valku saada teie seedetrakti probleemide, osteoporoosi, neerukivide või neeruhaiguse risk.