Valk enne treeningut ja pärast seda

Mõned kulturistid ütlevad, et teie valgu raputamise ajal ajastus – enne vs pärast tugevuse sessiooni – võib olla erinev. Kuid teaduslikud uuringud näitavad segatud tulemusi. Üks asi on aga selge: aga te ei saa kasu nii palju jõutreenimisest ilma piisava koguse valgu, nii et sööge igapäevaselt kvaliteetseid allikaid ja laske neid ruumide ajal, mis teile kõige paremini sobivad.

Kui valk mängib teie kehalise plaani osa, võib see sõltuda teie sobivusest ja üldisest toitumisest. Üks uuring näitab, et kui te kasutate algaja, siis ei tohiks teie valk oluliselt erineda. 2012. aasta uuringus, mis avaldati “Rahvusvahelises ajakirjas Sport Nutrition & Exercise Metabolism”, ei omandanud osalejad, kes võtsid vadakuvalku nii enne kui ka pärast treeningprogrammi käivitamist, lihasmassi rohkem kui platseebot saanud patsiendid. Uuringutes, mis avaldati 2013. aastal “Rahvusvahelise spordieelise ühiskonna ajakirjas”, avaldasid teadlased, et lihaste kasvu ja sünteesi suurima tähtsusega teguriks oli pigem kogu valgu tarbimine kui selle tarbimise ajastus .

Enne treeningut peate ületama mõningast valku, et teil ei õnnestu koolituse ajal näljane või madal veresuhkru tase. Valk on söövtavam toitainet kui süsivesikuid või rasva, nii et see hoiab sind täis pikka aega ja jätkab energiat karmi treeningu kaudu. Lisaks sellele avastas Austraalia spordiinstituudi teadlaste poolt 2012. aastal avaldatud uuring, et valgu söömine enne harjutust, isegi aeglaselt seeditavaid valkude vorme, on sama efektiivne, et indutseerida lihase valgu sünteesi kui valgustamist pärast treeningut.

Kui te ei suuda enne su treeningut sobitada suures valgusisaldusega sööki või suupisteid, ärge muretsege. Mõned uuringud näitavad, et enamiku igapäevase valgu saamine kohe pärast treeningut stimuleerib lihaste taastumise märkimisväärset paranemist. Aastal 2010 avaldas “Journal of Sports Science & Medicine” uuringu, milles jõuti järeldusele, et valgu kasutamine kahe tunni jooksul pärast kehalist kasutamist tekitab “positiivse positiivse valgu tasakaalu”. See omakorda võimaldab sportlaste kehal kasvada ja parandada suuremaid koguseid lihaseid Mass. Rahvusvaheline spordiürituse liit tsiteerib ka uuringuid, mis näitavad, et sportlased, kes tarbivad valku kohe pärast treeningut, on tervemad ja neil on vähem lihasvalu.

Mõned valguallikad ei pruugi olla kooskõlas teie keha ja teistega, mistõttu on oluline pöörata tähelepanu sellele, mida te otsustate süüa ja kuidas tundub, et see mõjutab teie ennast enne, treeningu ajal ja pärast seda. Näiteks rasvasisaldus ei ole tavaliselt nii kergesti organismi sadestav kui süsivesikud ja valk, mistõttu suure rasvasisaldusega suhkrut sisaldavate suhkrute, näiteks juustu ja punase liha söömine võib teie kehalise treeningu ajal teie kehakaalu kaotada. Katsetage mitmesuguseid toitev valke, et leida kõige paremini teie jaoks parimad ajad ja allikad, ja pidage enne oma praeguse dieedi oluliste muudatuste tegemist nõu oma arsti või registreeritud dieediarstiga.

Tegurid

Ettevalmistamise plussid

Tööjõu plussid

Kombineerimise õppimine