Venitamine ja harjutused tendiniidile

Tendiniit on valulik seisund, mis tavaliselt mõjutab liigeseid ja võib piirata liikumist ja liikuvust. Kõõlused täidavad olulist funktsiooni kehas ja ühendavad oma lihaseid teie luudega. Tendiniit on nende kõõluste põletik, mis muudab liigeste painutamine või sirgendamine – nagu küünarnukid ja põlved – valulikud ja rasked. Siiski võite kasutada erinevaid harjutusi ja venib funktsionaalsuse taastamiseks ja valu leevendamiseks.

Küünarvarre võib aidata leevendada valu randmetes ja tagastada painduvus oma küünarvarre kõõlustes. Selle harjutuse teostamiseks istuge või seiske oma käega oma ees. Teie peopesa peaks olema põrandaga. Haara sõrmedega oma teise käega ja tõmmake need ettevaatlikult tagasi, kuni tunnete oma küünarvarre. Hoidke seda asendit mitu sekundit ja korrake oma teise käega.

Palve venitus aitab küünarvarre kleepida. Selle harjutuse läbiviimiseks asetage oma peopesad oma ees, nagu te palvetate. Teie sõrmed peaksid olema otse teie lõua all. Hoidke oma peopesad kokku, suruge mõlemad käed nii kaugele kui võimalik, ilma et peopesad lahutaksid.

Tenderiidi leevendamiseks jalgades tehke vasika venitus. See venitus aitab teie vasikale paindlikkuse tagastada ja võib kahjustada tendiniidi oma pahkluu. Et seda venitada, seista seina ees. Pange mõlemad käed seinale ja astuge tagasi ühe jalaga. Teie kontsad peavad olema tasased. Pöörake oma esiosa ette ja tundke oma vasika venitada. Hoidke mitu sekundit ja korrake oma teisel jalgadel.

Neljakordne venitus aitab teil põlvedele kinni pandud kõõluste paindlikkust tagasi võtta ja vabastavad ka pahellar-kõõluse kõõluse. Selle harjutuse teostamiseks seista laua või tooli ees. Pange üks jalg pinnale oma jalgade ülaosaga alla. Põlved peaksid olema põrandaga. Liigutage ettepoole, et venitada oma seljaosa nelinurkseteks. Korda oma teise jalaga.

Küünarvarre Flex

Prayer Stretch

Loomade venitamine

Quadricep Stretch